Pokaż / ukryj menu

Dookoła Polski w 10 dni

Na tak długiej trasie wszystko jest możliwe, najważniejsza jest strategia i odpowiednie rozłożenie sił.

Wszystko jest możliwe

Stań razem z nami, wśród najtwardszych kolarzy na świecie, na linii startu jednego z najdłuższych maratonów rowerowych na Ziemi.

3200km dookoła Polski

Trasa maratonu poprowadzona jest możliwie najbliżej granic Polski. Przechodzi przez najpiękniejsze zakątki kraju.

3130 kilometrów rowerem w 10 dni – po protezę dla Michała

Uczestnicy Maratonu Rowerowego Dookoła Polski pokonają w ciągu 10 dni 3130 kilometrów. Będzie to czas zmagania się z trasą, ale i samym sobą.

W tym roku dodatkowym motywatorem dla zawodników będzie cel dobroczynny – we współpracy z Fundacją Jaśka Meli Poza Horyzonty organizatorzy Maratonu chcą zebrać środki na protezę dla Podopiecznego Fundacji 23-letniego Michała.

Michał mieszka w Słupsku. W 2011 r. w wypadku na skuterze stracił lewą nogę na poziomie uda. Jednak wypadek go nie załamał – chce żyć normalnie i pracować – przecież ma sprawne ręce i tylko ma problemy z poruszaniem się. Obecnie porusza się na przejściowej protezie, którą sfinansować pomogli mu koledzy z dawnej szkoły.

Środki na protezę dla Michała będą zbierane za pomocą portalu DoMore. Organizatorzy proszą, by za każdy pokonany przez zawodników kilometr fani i kibice wpłacili 5 zł. Dzięki temu uda się zebrać 15.675 złotych potrzebnych na protezę dla Michała.

Postęp zebranych środków można śledzić na http://www.domore.pl/beta/view/strony/cele/274952397
oraz na profilu Facebookowym:
https://www.facebook.com/pages/Maraton-impreza-dla-Micha%C5%82a-proteza/631062000251997


Ostatnie wpisy

Przełącz na pełną wersję witryny