Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 497
Raport dobowy dzień ósmy - Maraton Rowerowy Dookoła Polski
Pokaż / ukryj menu

3200km dookoła Polski

Trasa maratonu poprowadzona jest możliwie najbliżej granic Polski. Przechodzi przez najpiękniejsze zakątki kraju.

Dookoła Polski w 10 dni

Na tak długiej trasie wszystko jest możliwe, najważniejsza jest strategia i odpowiednie rozłożenie sił.

Wszystko jest możliwe

Stań razem z nami, wśród najtwardszych kolarzy na świecie, na linii startu jednego z najdłuższych maratonów rowerowych na Ziemi.

Raport dobowy dzień ósmy

Ósmej doby Maratonu najszybsi uczestnicy wjechali na „ostatnią prostą” prowadzącą do mety wzdłuż polskiego wybrzeża. W nocy Paweł Pieczka #1 i Michał Wolff #2 spotkali się nawet na stacji paliw. Na godzinę 12:00 Paweł Pieczka pokonał ponad 3110km i pozostało mu do przejechania niecałe 90km. Na drugie miejsce wysunął się Jakub Szumański #36 ze stratą ok 20km, a tuż za Jakubem jedzie Michał Wolff. Paweł Sojecki #43 nie odpuszcza i nadrabia straty z poprzednich dni. Do lidera traci ok. 50km.

Marzena Szymańska #K1 (solo) pokonała już 2110km i wjechała w ostatni górski odcinek dookoła Kotliny Kłodzkiej.
Gosia Szwaracka #K202 (open) po ośmiu dniach dotarła do punktu odpoczynku w Gorzyczkach zlokalizowanego na 1924km trasy. Lokalizator Gosi niestety nadal nie działa, jednak jedzie razem z Tomkiem Zatorskim.

Niestety warunki pogodowe tylko na chwile się poprawiły, od wczorajszego wieczora nad wybrzeżem przechodzą silne opady deszczu oraz wieje przeciwny do kierunku jady silny wiatr. Spodziewamy się że pierwsza trójka dotrze do mety między 16 a 17 dzisiaj po południu.

Wczoraj na zjeździe do Tłumaczowa wypadkowi uległ Witold Biernacki, w wyniku którego złamał nogę. Witek obecnie przebywa w szpitalu w Polanicy-Zdrój i czeka na operację. Dzięki szybkiej pomocy koleżanek i kolegów, Witek został zapatrzony w jedzenie i suche ubrania.

Z trasy wycofali się kolejni uczestnicy:
11 Łukasz Łapa
45 Krzysztof Wolański
226 Witold Biernacki


Ostatnie wpisy

Przełącz na pełną wersję witryny